7 OTÁZOK A ODPOVEDÍ o výživových doplnkoch Ocuvite

Máte otázky? My sme si pre vás pripravili jasné a zrozumiteľné odpovede na všetko čo vás zaujíma o výživových doplnkoch Ocuvite.

Obsahujú výživové doplnky Ocuvite prírodné zložky? Čo konkrétne obsahujú?

Výživové doplnky Ocuvite vyvinuli vedci na základe najnovších prieskumov. Obsahujú vyváženú kombináciu karotenoidov (luteín a zeaxantín), zinku, selénu a vitamínov C a E. Luteín a zeaxanín sa získavajú z extraktu kvetov aksamietnice, ďalej Ocuvite obsahuje napríklad rybí tuk či výťažky z kvetu nechtíka lekárskeho.

Ako mi výživové doplnky môžu pomôcť?

Výživové doplnky Ocuvite svojím zložením kopírujú potreby dospelého človeka na kvalitnú výživu očí a teda ostrého zraku. Ich veľký prínos pre vaše zdravie spočíva v tom, že

obsahujú najmä látky, ktoré si nevie telo samo vytvoriť a je odkázané na ich prísun zo stravy alebo z výživových doplnkov.

Mám užívať výživové doplnky aj keď nemám problémy so zrakom?

S pribúdajúcim vekom sa môžete stretnúť s oslabeným videním a vtedy potrebujete oči podporiť výživou, aby si svoju funkciu plnili čo najlepšie a čo najdlhšie. Čiže aj keď nepociťujete zhoršenie zraku (nemusíte si ho v prvom štádiu ani uvedomiť), preventívnym užívaním výživových doplnkov Ocuvite len podporíte ostrosť zraku a hlavne výživu a ochranu sietnice. Odporúča sa užívať ako celková prevencia pred zhoršením zraku.

Môžem užívať výživové doplnky Ocuvite keď som tehotná? Pre koho sú primárne určené?

Nie. Ocuvite nie je určený pre deti, tehotné ženy a ženy počas dojčenia. Výživové doplnky môžu užívať všetci dospelí okrem kontraindikovaných (pacienti, ktorých stav vylučuje užívanie tohto výživového doplnku).

Najviac však výživné látky vo výživových doplnkoch  Ocuvite pomôžu ľuďom s pribúdajúcim vekom, fajčiarom či obéznym ľuďom ako aj tým, ktorí svoj zrak nadpriemerne namáhajú.

Tablety je najlepšie užívať počas alebo tesne po jedle, žiadne špecifické interakcie (vzájomné pôsobenie) s jedlom či nápojmi nie sú známe. Ojedinele sa môže vyskytnúť alergická alebo precitlivená reakcia na niektorú zo zložiek obsiahnutých vo výživovom doplnku, vtedy ihneď prestaňte užívať výživový doplnok a poraďte s lekárom. Podrobnejšie informácie nájdete v sekcii Príbalový leták.

Čo je výsledkom užívania výživových doplnkov Ocuvite? Ako dlho ich môžem užívať?

Keďže sú produkty Ocuvite kategorizované ako výživové doplnky, ich užívanie môže byť dlhodobé, pokojne aj niekoľkomesačné. Prvé výsledky môžete vidieť po niekoľkých týždňoch, avšak všetko závisí od zdravotného stavu vášho zraku. U niektorých užívateľov nemusí prísť k zlepšeniu zraku, avšak pozastaví sa jeho zhoršovanie.

Ako zistím stav môjho zraku, teda či potrebujem výživu vo forme výživových doplnkov Ocuvite?

Urobte si jednoduchý test pomocou Amslerovej mriežky alebo navštívte svojho očného lekára, ktorý vám urobí podrobné vyšetrenie zraku. Pozerajte sa na mriežku asi z 30 cm vzdialenosti. Najskôr jedným okom, potom druhým. Ak pozorujete akékoľvek zmeny vo videní, napríklad pokrivené alebo prerušované čiary, či tmavé škvrny, ihneď sa objednajte k očnému lekárovi. Keď ste počas testovania žiadne zmeny vo videní nezaregistrovali, gratulujeme vám. Napriek pozitívnemu výsledku vám však odporúčame chodiť na pravidelné kontroly (aspoň raz za dva roky) k očnému špecialistovi, ktorý vie vďaka svojim prístrojom skontrolovať omnoho viac ako tento jednoduchý test.

Ako ešte podporím svoj zrak okrem užívania výživových doplnkov Ocuvite?

Zamerajte sa na správnu výživu (veľa zeleniny a vitamínov, vyhýbajte sa produktom z bielej múky a tukom presiaknutým potravinám a jedlám). Pomôže aj pravidelné cvičenie s očnými svalmi, oddych a relaxácia očí najmä pobytom na čerstvom vzduchu. Ak máte nadváhu, schudnite a vyhýbajte sa aj ďalším rizikovým faktorom ako fajčenie, alkohol, málo pohybu, priame slnko, vysoký krvný tlak alebo zranenie či nevhodné vonkajšie prostredie (prekúrená miestnosť, klimatizácia, dlhé sledovanie televízie či veterné alebo prašné prostredie).

Zdieľať na